Garnitury Damskie

Uważa się, że moda przez wieki była przywilejem kobiet. Obszerne suknie uchodziły wyraz pozycji społecznej. Z drugiej strony kobiety były zakładniczkami skostniałej tradycji i konwenansów. Z biegiem lat nadszedł czas przełomowych zmian, które uwolniły kobiety z gorsetów. Wiek XX to okres industrializacji przemysłu. Warunki wojenne miały wpływ na uproszczenie damskiej garderoby. W sferze mody upowszechniło się stworzenie look’u chłopczycy. Moda stała się odbiciem rzeczywistości. Kobiety zaczęły nosić męskie stroje. Powstawały pierwsze damskie kostiumy składające się z żakietów z klapami, paskiem oraz kloszowych spódnic midi. Te z kolei miały być przede wszystkim funkcjonalne. Kroje również uległy odświeżeniu. Z uwagi na trudną sytuację gospodarczą zmniejszano w tym celu ubiory męskie. Po okresie przemian lata 30 XX w. zaskoczyły powrotem do geometrycznych kształtów i wąskich talii. Moda stała się luksusowa, niemniej jednak miała w dalszym ciągu spełniać wymogi minimalizmu i funkcjonalności.
Panie zaczęły odważniej sięgać po spodnie, które promowane były na głównych stronach czołowych pism modowych. Nosiły je nie tylko buntowniczki i feministki. Wielkim wydarzeniem była premiera słynnego „Le smoking”, czyli pionierskiego projektu dwurzędowego garnituru damskiego. Kobiety zaczęły chętnie korzystać z przywileju jeszcze do niedawna zarezerwowanego tylko dla mężczyzn. Ówczesne damskie garnitury nie były po prostu męskim strojem przełożonym na kobiecą sylwetkę. Cenione za wygodę, były chętnie zakładane na co dzień, choć wciąż narażały panie na dezaprobatę ze strony mężczyzn. Damski kostium z szerokimi spodniami oraz białą koszulą stał się uniformem dla oraz kobiet pracujących na eksponowanych stanowiskach. Panie ceniły go za wygodę oraz funkcjonalność. Współcześnie szczególnie modne są szerokie, lejące spodnie typu pallazo lub modele z wysokim stanem, kantem oraz eleganckimi mankietami. Pewne siebie kobiety uwielbiają czerwone garnitury z marynarką dwurzędową, a panie ceniące minimalizm i szyk kochają eleganckie białe komplety na gorące dni. Formalną klasyką są zestawy w stonowanej kolorystyce czerni oraz granatu.
W poszukiwaniu inspiracji, warto poświęcić uwagę pracom uznanych polskich marek modowych. Przykładem tradycyjnego rozumienia elegancji są projekty uznanej marki. Marka ta tworzy klasyczne i ponadczasowe modele garniturów biznesowych i wizytowych dla kobiet. Wyróżnia je zwłaszcza wysoka jakość używanych tkanin oraz dopracowane kroje, które zdobią damską figurę. Marka tworzy współczesne rozwiązania na światowym poziomie. Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty już dziś!