Źródło artykułu:

Gry planszowe

Gry planszowe to z pewnością przyjemne spędzenie czasu, szczególnie, iż można dać wypocząć naszemu wzrokowi od telewizora albo komputera. Mało tego, to rozrywka, jaka bardzo często pozwala nam wytężyć nasze szare komórki, dzięki czemu polepsza się koncentracja i pamięć. Zdecydowana większość gier planszowych wymaga co najmniej trzech graczy, a więc w takiej formie rozrywki konieczna jest interakcja między ludźmi, jaka też w dzisiejszych czasach jest coraz rzadsza.

Co interesujące w zakresie interakcji, to należy przyznać, iż nigdzie indziej, jak właśnie przy spotkaniach “planszówkowych” nie usłyszymy tak wiele ciekawych kawałów i anegdot. Gry planszowe wymagają skupienia, ale nie przeszkadza to w żywej rozmowie na temat kwestii ważnych i mniej istotnych.

Planszówki są bez wątpienia dobre dla osób w każdym wieku, gdyż ogromna ilość rodzajów i tematyki daje gwarancję, iż nie znajdzie się na pewno taki gracz, który będzie wykluczony z gry przez wzgląd na wiek. Mamy więc różne planszówki, te prostsze, jak gry planszowe dla dzieci, trochę trudniejsze dla młodzieży i dorosłych, a jednocześnie spora ilość gier imprezowych dla ludzi w każdym wieku. Dodatkowo, jak ktoś nie przepada za rywalizacją, to może skorzystać z gier kooperacyjnych, to znaczy takich, w jakich formujemy z resztą graczy jedną drużynę. Co istotne, gry planszowe, to forma rozrywki, jaka bardzo często każe nam się wysilić umysłowo, zaprząc do pracy szare komórki. Oczywiście, duża liczba gier wymaga myślenia i planowania, przecież każdy z nas chciałby mieć jak najlepszy wynik. Nawet jednak, jak chcemy się rozerwać, to wiadomym jest, iż trzeba skupić się na grze, a to samo w sobie pobudza ospały od patrzenia się w telewizję mózg.